Tělo sčítá rány + vzorek zdarma

Kód: LIL0336
399 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Možnosti doručení

Trauma nelze obejít. A jeho následky zažívají mnozí – možná vy, možná vaši blízcí; vždy však ovlivňuje životy celého okolí. A není v silách trpícího, aby bez pomoci zvládl projevy v podobě depresí, chronických potíží, alkoholismu, sebepoškozování, obezity či pocitů studu a osamělosti. Dr. Bessel van der Kolk, přední světový odborník na trauma, strávil více než tři desetiletí prací s obětmi různých traumat. I díky jeho poznatkům a zkušenostem se nyní můžete vydat na možná dlouhou, ale nadějnou cestu k lepšímu a plnějšímu životu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bessel van der Kolk popisuje s laskavostí a otevřeností příběhy, s nimiž se setkal v klinické praxi, a dělí se o výsledky svých výzkumů v oblasti terapie posttraumatické poruchy. Prokázal jimi, že zanedbávané či zneužívané děti, účastníci nehod a katastrof, váleční veteráni či oběti násilných činů, potřebují víc než medikamenty. Skutečné uzdravení vede přes hledání cesty k sobě samým, k vlastnímu tělu, které si v nekonečné smyčce udržuje otisk prožitého utrpení. V knize odhaluje, jak prožité trauma negativně ovlivňuje tělo i mozek a mění schopnost ovládat se, vnímat se, zažívat radost, potěšení a důvěru. Popisuje také, jakou roli hrají v rozvoji vývojové traumatické poruchy geny a hormony, v neposlední řadě též rodičovská láska a péče v prvních letech života.

Druhou část knihy věnuje van der Kolk inovativním léčebným postupům. Autor své pacienty vybízí, aby se zapojili do libovolné formy práce s tělem, která napomáhá obnovení zdravého vztahu k sobě i k druhým. V knize proto najdete doporučení metod neurofeedbacku, hypnózy, meditace, ale také sportu, tance, hudby, jógy, psaní či kurzů herectví.

Ve své oceňované knize nabízí přístupným způsobem naději všem, kdo prožitým traumatem trpí, v neposlední řadě pak i jejich blízkým a pečovatelům.

Název původní knihy: The Body Keeps the Score: Brain, Mind, and Body in the Healing of Trauma
Překladatel: Monika Martinková
Edice: Pod povrchem
Počet stránek: 496
Vazba: Pevná s přebalem
Barevnost: Černobílá
ISBN: 978-80-7555-130-6
Velikost: 152 × 226 mm


V knize se mimo jiné dozvíte
  • Traumata zažíváme všichni, jsme na ně jako lidé stavění, byť nikdy nejsou bez následků. Neumíme-li však porozumět vlastní mysli a tělu, utrpení se prohlubuje.
  • Sebedestruktivní chování je často vyvoláno snahou znovu cítit a získat kontrolu nad svým životem.
  • Projevy traumat mohou simulovat psychiatrické diagnózy, terapie je však neúčinná, pokud neřeší skutečnou podstatu potíží.
  • Trýznění lidé popírají realitu a oddělují se od ní, aby přežili. Přestávají tak chápat, kým jsou, co cítí, a čemu a komu mohou důvěřovat.
  • Volba profesionálního terapeuta je důležitým krokem v terapii. Jak poznat toho správného? A kdy zapojit psího kamaráda?
  • Většina významných iniciátorů společenských změn zná trauma důvěrně z osobní zkušenosti. Oprah Winfreyová, Maya Angelouová, Nelson Mandela a Elie Wiesel... Přečtěte si životní příběh kteréhokoli vizionáře a najdete postřehy a touhy plynoucí z toho, že museli čelit zkáze.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: