Manifest menopauzy + vzorek zdarma

Kód: LIL0332
379 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024
Možnosti doručení

Menopauza! Kolik tajemna, zmatků a společenského tabu se s touto životní fází pojí! Přitom znalost celého mnohaletého procesu přechodu do menopauzy je přesně tím, co ženám pomáhá zbavit se strachu. A naopak přináší poznání, jak toto období zvládnout v klidu a ve zdraví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přestože se menopauza týká všech žen, řada z nich nemá o příslušných symptomech, fyzických změnách, zdravotních obtížích ani možnostech léčby dostatek informací. V důsledku toho jsou pak zdravotní potíže související s menopauzou odmítány jako vymyšlené, nedůležité nebo jako něco, co se zkrátka musí vydržet, protože „to tak ženy prostě mají“.

Přišel čas na změnu!

Menopauza je sice normální životní fáze a evoluční výhoda, obtížná je však v tom, že je nepředvídatelná! Hormonální chaos, který postupně roste po čtyřicítce každé ženy, může a nemusí mít celou řadu projevů a také může a nemusí přivodit závažné zdravotní komplikace. Co z toho se týká právě vás? Kdy a co očekávat, když ne menstruaci? Přišla chvíle panikařit?

Gynekoložka Jen Gunterová Bible vagíny vás s erudicí a humorem uklidní a objasní, že menopauza není nemoc, ale plánovaná změna, kterou nemusíte tiše přetrpět jen kvůli předsudkům, studu a misogynním postojům společnosti. Mnohem lepší strategií je vybavit se informacemi: když totiž pochopíte, co se děje, proč se to děje, a co si s tím počít, zbavíte se obav i pochyb, a naopak získáte sebedůvěru při rozhodování o svém zdraví. Kromě srozumitelného vysvětlení najdete v knize i praktické tipy, jak se s menopauzou a postmenopauzou vypořádává autorka samotná.

Nepanikařte, ani když vás trápí:

Perimenopauza ~ Návaly horka ~ Kardiovaskulární zdraví ~ Poruchy spánku ~ Sex a libido ~ Deprese a změny nálad ~ Hormonální terapie ~ Problémy s pletí a vlasy ~ Zdraví prsou ~ Váha a úbytek svalové hmoty ~ Osteoporóza
A mnohem více – na vše existuje řešení.

Název původní knihy: The Menopause Manifesto
Překladatel: Helena Mirovská
Edice: Pod povrchem
Počet stránek: 408
Vazba: Pevná
Barevnost: Černobílá
ISBN: 9780806540665 
V knize se mimo jiné dozvíte
  • Jaké jsou fáze menopauzy a její někdy nenápadné projevy. Třeba silné menstruační krvácení v premenopauze.
  • Proč věnovat pozornost hladině lipidů v krvi, budování svalové hmoty a prevenci osteoporózy.
  • Kdy a proč využít antikoncepci a v jakém věku ji vysadit.
  • Jak se vypořádat s návaly horka, poruchami spánku, změnou nálad i depresí pomocí různých forem hormonální i nehormonální léčby.
  • Že menopauza není příčinou poklesu kognitivních funkcí: ženský mozek se umí přizpůsobit.
  • Praktické tipy, jak se s menopauzálním přechodem vypořádat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: